See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bevakningstjänst till Göteborg Landvetter Airport
Beskrivning: Uppdraget syftar till att skydda passagerare, personal, allmänheten och egendom från olagliga handlingar mot den civila luftfarten (luftfartsskydd) samt mot skyddsobjektet. Detta görs genom att förhindra att vapen och andra föremål som kan tänkas komma till användning vid en olaglig handling mot den civila luftfarten, införs på behörighetsområdet eller medförs i luftfartyg samt att förhindra obehörigt tillträde till behörighetsområdet. Uppdraget omfattar Bevakningstjänst på Göteborg Landvetter Airport.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108952:Lot:1