301808-2021 - ResultatSverige-Linköping: Bröstproteser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bröstprotes
Referensnummer: UC-2020-167
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33184400 Bröstproteser
II.1.4.
Kort beskrivning
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
PrimärprotesBröstprotes silikonKontaktprotesDelprotes Bröstvårta
Anbud ska avse samtliga ingående delar inom respektive anbudsområde.
Upphandlande myndighet kommer att anta tre (3) anbud per anbudsområde under förutsättning att så många anbud lämnas samt att så många anbud uppfyller alla obligatoriska krav. Avrop kommer att ske genom annan fördelningsnyckel (se "Kommersiella villkor").
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen