2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende gödning, ensileringsmedel, utsäde och foder samt växtskyddsmedel
Beskrivning: Upphandlingen avser lantbruksgymnasiets behov av konstgödning, ensileringsmedel, utsäde, djurfoder samt växtskyddsmedel. Upphandlingen genomförs i två delar; gödning, foder, utsäde och ensileringsmedel upphandlas för ett ramavtal och växtskyddsmedel upphandlas för ett ramavtal.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03144000 Jordbruksvaror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ramavtal avseende Gödning, ensileringsmedel, utsäde och foder
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127489:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03211000 Spannmål, 24400000 Konstgödsel och kväveföreningar, 03143000 Produkter från blandat jordbruk, 03211100 Vete, 03211400 Korn, 03211500 Råg, 03211600 Havre, 24440000 Diverse gödselmedel, 24450000 Agrokemiska produkter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ramavtal avseende Växtskyddsmedel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127489:Lot:2