Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avrop Elfordon - Hedemora Kommun
Referensnummer: KS475-20 059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer
II.1.4.
Kort beskrivning
Avropet omfattar inköp av en eldriven personbil till Hedemora kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer, 34144900 Elfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen