See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skötsel av återvinningsstationer
Beskrivning: Nodava AB bjuder in till anbudsgivning gällande "Skötsel av återvinningsstationer". Upphandling är en gemensam upphandling mellan Moravatten AB, Orsa Vatten och Avfall AB och Älvdalens Vatten och Avfall. Uppdraget omfattar städning, halkbekämpning, handskottning och underhåll av återvinningsstationer (ÅVS inom Mora, Orsa och Älvdalens kommuner.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Skötsel av återvinningsstationer Mora
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105676:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Skötsel av återvinningsstationer Orsa
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105676:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Skötsel av återvinningsstationer Älvdalen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105676:Lot:3