2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling - Helhetslösning Personfordon, Region Sörmland
Beskrivning: Upphandlingen omfattar hyra av fordon på både korttid och långtid (inkluderat bilpooler) till Köparens verksamheter och omfattar: personfordon och minibussar för korttidshyra samt personfordon för långtidshyra. Utöver hyra av fordon ingår även tillhörande tjänster som webbaserat bokningssystem, nyckelhanteringssystem, elektronisk körjournal, alkolås(option), tvätt, städ, service, däckskifte, assistans samt tillhandahållande av tankkort/laddkort.
Intern identifierare: IN-IN25-0386
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60170000 Uthyrning av fordon för personbefordran med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 34110000 Personbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000