302000-2019 - ResultatSverige-Trosa: Ombyggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbyggnad och anpassning av Skärlagskolan
Referensnummer: TSN 2018/65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45454000 Ombyggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Totalentreprenad avseende anpassning och utbyggnad av Skärlagskolan i Trosa.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45454000 Ombyggnadstjänster, 45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen