302004-2022 - ÄndringSverige-Göteborg: Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhets- och organisationskonsulter
Referensnummer: 274/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna Ramavtal för att ge Beställarna möjlighet att anlita utomstående kompetens för tjänster inom nedan angivna områden.
Ramavtalet omfattar tjänster inom följande delområde:
Delområde A - Verksamhets- och organisationsutveckling
Delområde B - Revision och andra oberoende granskningar/utredningar
Delområde C - Förebyggande arbete och utredningar inom oegentlighetsområdet
Delområde D - Inköpsstrategiskt arbete
Delområde E - Konsultmäklare
Uppdrag som avropas kan vara stora och omfattande. Det kan också vara tillfälliga korta Uppdrag. Utmärkande för de konsulttjänster som omfattas av detta Ramavtal är oberoende rådgivning och objektivitet. Uppdrag ska vara av tillfällig art.
Närmare beskrivning av de olika delområdena framgår i de strukturerade dokumenten namngivna efter respektive delområde.