302007-2022 - ÄndringSverige-Ludvika: Underhåll av gatubelysning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av gatu- och vägbelysning Gagnef
Referensnummer: GNU 2021/54
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232100 Underhåll av gatubelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtaler avser underhåll av gatu-och vägbelysning inom Gangef kommun. Avtalet omfattar planerade åtgärder och akuta insatser. De planerade arbetena består av lampbyten, elsäkring, korrigering av stolpar och inspektioner/rondering.
Entreprenaden är indelad i fyra underhållsområden. Området ska inspekteras/ronderas under ett visst antal tillfällen enligt Beställarens önskemål.