302009-2022 - ÄndringSverige-Visby: Snöröjning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning fastigheter Visby samt landsbygden Gotland
Referensnummer: TN 2020/4229
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland upphandlar vinterväghållning på fastigheter i Visby samt på landsbygden på Gotland.