302010-2022 - ÄndringSverige-Lund: Datatjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dataskyddsombud
Referensnummer: V 2022/1063
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72300000 Datatjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att som dataskyddsombud för Lunds universitet utföra uppdraget som det beskrivs i
artikel 39 dataskyddsförordningen.