302016-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara – Utskrift som tjänst
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtskrift som tjänst
BeskrivningSe upphandlingsdokumentet
Intern identifierareKS/2026:00289
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 48000000 Programvara och informationssystem, 48770000 Allmänna verktygsprogram samt komprimerings- och utskriftsprogram, 48773000 Utskriftsprogram
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUtskrift som tjänst