302019-2022 - ÄndringSverige-Västerås: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gotlandsgatan, Lokes väg och Gästrikevägen
Referensnummer: 2021/00430
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Bostäder med särskild service för vuxna enligt LSS. Avtalet omfattar samtliga insatser dygnet runt samt inkluderar insatser i form av hälso- och sjukvård och kostnad för legitimerad sjuksköterska. Upphandlingen avser totalt 16 lägenheter fördelat på 3 bostäder med särskild service.