Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Genomförande av affärsutvecklingsinsatser med fokus på internationalisering för besöksnäringen.
Referensnummer: RJL 2017/1413
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Affärsutvecklingsinsatser för enskilda besöksnäringsföretag.
Omfattning:
Region Jönköpings län avser att upphandla genomförande av affärsutvecklingsinsatser med fokus påinternationalisering för besöksnäringen. Upphandlingen omfattar affärsutvecklingsinsatser för enskilda besöksnäringsföretag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen