2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemstöd för tentascanning_rev
Beskrivning: KTH går ut i en upphandling systemstöd för tentamensscanning, underhållsavtal på nuvarande maskinpark av scanners, samt optioner: att beställa digital rättning, och att under avtalsperioden köpa in scanners och eventuellt tillhörande supportavtal till dessa. Systemet driftas av KTH. Nuvarande avtal löper ut 2024-10-23 och kan inte förlängas. KTH har för avsikt att teckna avtal med en leverantör
Intern identifierare: V-2024-0021
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del