302065-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall – Projektör VA
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjektör VA
BeskrivningBeställaren genomför löpande projekt inom anläggning och behöver från tid till annan förstärkning av externa resurser inom området VA. Upphandlingen omfattar ramavtal för externa resurser, främst projektörer, inom VA. Uppdrag kommer att vara generalkonsultuppdrag vilket innebär att vinnande Anbudsgivare, oregelbundet, kan komma att behöva ta in diverse specialistkompetenser inom ramavtalsområdet. Beställaren tillämpar fast ersättning per nedlagd arbetstimme: Uppdragsansvarig: 950 SEK/tim Projektör: 800 SEK/tim Junior projektör 600 SEK/tim
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97181:Lot:1