2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kylanläggning Elkraft
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en elkentreprenad med leverans av en komplett monterad samt avprovad och driftsatt anläggning. Den upphandlande organisationen kommer att låta uppföra en kylbyggnad (ca 15x35 m) till kraftvärmeverket Torsvik där denna elentreprenad för anläggningens processinstallationer ska utföras. Entreprenaden är en totalentreprenad.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130258:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31214000 Ställverk