302073-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Teknisk besiktning och provning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal – Tekniska konsulter gällande revisionsbesiktning av elanläggningar
Referensnummer: FSK 2022/245
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultuppdrag avs. revisionsbesiktningar, myndighetsbesiktningar, kontroller av elanläggningar i Stockholms stads fastighetsbestånd.
Yta i dagsläget: ca 325 000 kvm per år.