2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende eventtjänster
Beskrivning: FMV avser att upphandla ett ramavtal avseende eventtjänster. Tjänsterna omfattar olika typer av event och relaterade tillställningar samt tillhörande tjänster som FMV önskar stöd med att planera, arrangera och genomföra. Tjänsterna kan omfatta delar av eventet eller ett helt event. Event och relaterade tillställningar kan ske över hela Sverige, både på orter där FMV:s verksamhet finns representerade eller vid tillställningar där FMV önskar att medverka. Se vidare i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: 25FMVU619
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: -
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79952000 Evenemang
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79341100 Reklamrådgivning, 79341400 Reklamkampanjer, 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal avseende eventtjänster