2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tids- och insatsregistreringssystem inkl. digitala lås och fjärrtillsyn till hemtjänst
Beskrivning: Upphandlingen omfattar avtal för tid-och insatsregistreringssystem, och avser hyra digitala lås och fjärrtillsyn. Gällande digitala lås omfattas ca 650 hushåll. Gällande fjärrtillsyn avser kommunen initialt hyra 10 st.
Intern identifierare: SN 2023/0066
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51212000 Installation av tidsregistreringsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 44521100 Lås, 44521110 Dörrlås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: MALL Öppet förfarande