30210-2026 - Resultat
Sverige – Byggnadsekonomisk kalkylering – Kalkyltjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKalkyltjänster
BeskrivningUpphandlingen avser tecknande av ramavtal för tillhandahållande av konsulttjänster inom kalkyl i samband med ny-, ombyggnads- och underhållsprojekt. Upphandlingen är uppdelad i tre (3) anbudsområden; Bygg, VVS och El. Anbud kan lämnas för ett eller flera områden som upphandlingen är uppdelad i.
Intern identifierareSPF2025-035
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71324000 Byggnadsekonomisk kalkylering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelBygg
BeskrivningAnbudsområde Bygg
Intern identifierareBygg
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelVVS
BeskrivningAnbudsområde VVS
Intern identifierareVVS
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelEl
BeskrivningAnbudsområde El
Intern identifierareEl