302167-2020 - ResultatSverige-Skövde: Avfallshantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandling och återvinning av matavfall
Referensnummer: AÖS2020.0014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar behandling och återvinning av matavfall huvudsakligen från AÖS medlemskommunerna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster, 90511200 Hämtning av hushållssopor, 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen