Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-2083 Transporter för Telge Återvinning AB
Referensnummer: TI 2019-2083
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser transporter med lastväxlare, lastväxlare med släp, liftdumper, kranbil, tankbil för slurry transporter, flis och bränsletransporter med flis bil.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen