Tingsryds kommun har behov av att upphandla ett ramavtal för succesiva avrop av hårdvara, programvara, support och konsulttjänster för sitt trådlösa nätverk som baseras på HPE Arubaprodukter på ett enkelt och kostnadseffektivt sätt.
Helt eller delat anbud
Upphandlingen är inte delbar, avtal kommer att slutas med en leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48214000 Programvara för nätverksoperativsystem, 48219000 Diverse programvara för nätverk, 72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen