302294-2024 - Resultat
Sverige – Rullstolar – Elrullstolar 2024
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elrullstolar 2024
Beskrivning: Upphandlingen avser elrullstolar, tillbehör och reservdelar för Region Västernorrlands Hjälpmedelsverksamhet.
Intern identifierare: 22-IU-99
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33193120 Rullstolar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33193121 Motordrivna rullstolar, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Hållbarhetskrav
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del