2. Förfarande
Förfarande
Titel: Enskilda fiberanslutningar
Beskrivning: Entreprenaden avser enskilda fiberinstallationer av villor och flerfamiljshus, tomtgrävningar samt byggnation av fiberfastighetsnät i flerfamiljshus. Uppdragen avropas löpande. Samtliga uppdrag utförs i Örnsköldsviks kommun i tidigare utbyggda områden .
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96799:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängning