302346-2017 - ResultatSverige-Örnsköldsvik: Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Luftbehandling.
Referensnummer: A 16-007 F (16-006)
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun, AB Övikshem och Miljö och Vatten i Örnsköldsvik AB upphandlar ramavtal på Luftbehandling för successivt avrop under avtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45000000 Anläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område 2
Del nr: 2