Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tilldelningsbeslut avseende drift- och underhållstjänster till system för inomhustäckning.
Referensnummer: A230.124/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50333100 Reparation och underhåll av radiosändare
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten beslutar att teckna avtal med MIC Nordic AB, organisationsnr. 556728-3956.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45232332 Arbeten som rör telekommunikationer, 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning, 50330000 Underhåll av telekommunikationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattade ramavtal om drift- och underhållstjänster till system för inomhustäckning.
Följande tjänster omfattas:
— Periodisk service och underhåll,
— Felavhjälpande (akut och icke-akut),
— Tilläggsarbeten.