302373-2017 - ResultatSverige-Kristinehamn: Revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisonstjänster.
Referensnummer: Dnr: KS 2016:203-052
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Kristinehamns kommun inbjuder genom kommunens revisorer anbudsgivare att lämna anbud på sakkunnigt biträde till kommunens revisorer, till lekmannarevisorerna i kommunens aktiebolag och revision av stiftelser enligt nedan angivna uppdragsbeskrivning. För mer information se anbudsförfrågan med bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79210000 Redovisning och revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen