302376-2023 - ResultatSverige-Jönköping: Dumprar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dumper
Referensnummer: 23/60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34142300 Dumprar
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun handlar upp en ny dumper.
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende dumper.
Omfattning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34134100 Lastbilar med flak, 34140000 Tyngre motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen