302396-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Pajala: Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av sakkunniga till de kommunala revisorerna i kommun samt i kommunala bolag
Referensnummer: 2021-160
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Revisorerna i Jokkmokks, Kiruna och Pajala kommun inbjuder er att lämna anbud på uppdragen som sakkunniga till kommunens revisorer för granskning av styrelse, nämnder och beredningar, samt som sakkunniga till lekmannarevisorerna för granskning av kommunens bolag. Upphandlingen är uppdelad på fyra anbudsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen