302409-2025 - Resultat
Sverige – Manuella kit med provstickor – Patientnära analyser, snabbtest droger
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPatientnära analyser, snabbtest droger
BeskrivningSnabbtest av droger, multipanel urin och saliv, singeltester urin samt testkit saliv.
Intern identifierareVF2024-00020
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenSe upphandlingsdokument
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38911000 Manuella kit med provstickor
Ytterligare klassificering (cpv): 38912000 Automatiska kit med provstickor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFFU Generell del
BeskrivningPatientnära analyser, snabbtest droger.
Intern identifierareVF2024-00020-00
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAvtalsvillkor och kommersiella villkor
BeskrivningSE upphandlingsdokument