Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ombyggnad Entréer Skärmtak m.m. Kv. Fjällkon Landstingsbostäder i Jämtland AB.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Byggentreprenader
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Östersund, Östersunds stad.
Nuts-kodSE322 Jämtlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser ombyggnad av entréer, skärmtak m.m. vid kvarteret Fjällkon i Östersund för Landstingsbostäder i Jämtland AB Östersund.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))