Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Madrasser och kompressionsutrustning för lymfdränage
Referensnummer: 23-IU-148
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39143112 Madrasser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Madrasser och Kompressionsutrustning för lymfdränage för Hjälpmedel Västernorrland.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av madrasser och kompressionsutrustning för lymfdränage enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Upphandling av madrasser och kompressionsutrustning för lymfdränage till hjälpmedel.
Del nr: 1-8. se underlag.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning, 39522510 Luftmadrasser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokument.