2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tryckeritjänster, ramavtal
Beskrivning: Ramavtal för tryckeritjänster
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Trycksaker
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110924:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar, 34928472 Skyltar, 79820000 Trycktjänster, 79821000 Sluttryckning, 79822000 Sättning, 79823000 Tryckning och leverans, 34928470 Skyltning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Mässmaterial och storformat
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110924:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Bildekor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110924:Lot:3