302542-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Anläggningsarbete
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
SAMLAD KRAFT - Om- och tillbyggnad av Kjellbergsgatan 3 Kv Vågskålen 7 Jönköping Nybyggnad lager Industrigatan 25 Kv Ändamålet 2 Jönköping
Referensnummer: 22/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar ombyggnation av den upphandlande enhetens kontor på Kjellbergsgatan i Jönköping och nybyggnation av lager på Ljungarum.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen