Officiellt namn: Luleå kommun Postadress: Rådstugatan 11 Ort: Luleå Postnummer: SE-972 38 Land: Sverige Att: Juan Juan Lu E-post:juan.juan.lu@lulea.se Telefon: +46 920456106
Ytterligare upplysningar kan erhållas från: ovannämnda adress
Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas: ovannämnda adress
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Däck – Tunga fordon.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Luleå.
Nuts-kodSE332 Norrbottens län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Luleå kommuns behov av däck till tunga fordon, såsom entreprenad fordon och bussar för Luleå Renhållning AB och Luleå Lokaltrafik AB.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34351100 Bildäck
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner