302596-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Golvläggning – Ramavtal golvarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal golvarbeten
BeskrivningHelsingborgshem AB upphandlar ramavtal avseende golvarbeten. Ramavtalet omfattar successiva avrop av invändiga golvarbeten i bostadslägenheter, lokaler, och gemensamma utrymmen (trapphus, källare, vindar, cykelrum, tvättstugor m.m.) under ramavtalets giltighetsperiod, dock som längst till dess gällande takvolym har uppnåtts.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45432110 Golvläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122432:Lot:1