Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
ÖrebroBostäder AB upphandlar ett Ramavtal för Produktförsörjning Arbetsplats. Ramavtalet ska ge ÖBO rätt att avropa produkter jämte anslutande konsulttjänster inom detta område.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30200000 Datorer och datamateriel, 30213100 Bärbara datorer, 30213300 Stationär dator, 30213500 Handdatorer, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30233000 Lagringsmedier och läsenheter, 30234000 Lagringsmedier, 30237410 Datormus, 30237460 Tangentbord till datorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen