302635-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Datafångsttjänster – Mediebevakning och medieanalys
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMediebevakning och medieanalys
BeskrivningMediebevakning och medieanalys avseende redaktionella och sociala medier. Det nuvarande avtalet för mediebevakning och medieanalys avseende redaktionella medier samt för mediebevakning avseende sociala medier kommer inom kort att löpa ut. Pensionsmyndigheten har behov av bevakning av nyheter och omnämnanden som anknyter till Pensionsmyndigheten samt analys av dessa, både vad gäller de redaktionella som sociala medierna. Upphandling genomförs för att täcka behovet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72313000 Datafångsttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91193:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster, 72316000 Dataanalys, 72319000 Tillhandahållande av data, 92400000 Nyhetsbyråtjänster
Optioner
Beskrivning av alternativenSe upphandlingsunderlag.