Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Tankbil till Räddningstjänsten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kristianstad.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Tankbil till Räddningstjänsten i Kristianstads kommun. Fordonet är avsett att nyttjas för insatser vid räddningstjänst i överensstämmelse med lagen och förordningen om Skydd mot olyckor. Fordonet ska registreras som utryckningsfordon som bekostas av leverantören.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34114110 Räddningsfordon
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.