302642-2016 - ResultatSverige-Avesta: Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Kontors- och skolmaterial och kopieringspapper.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Avesta.
Nuts-kodSE312 Dalarnas län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Kontors- och skolmaterial och kopieringspapper (förbrukningsmaterial för kontor och skolpersonal/elever), toner och bläckpatroner. Upphandlingen omfattar inte produkter som tillhör lek- och pyssel (t.ex. ritblock, kritor, tuschpennor m.m.).
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30125110 Toner för laserskrivare/faxmaskiner, 30192000 Kontorsmateriel, 30192110 Bläck- och tryckfärgsprodukter, 30192113 Bläckpatroner, 30192700 Skriv- och kontorsmateriel, 30197643 Kopieringspapper
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.