Officiellt namn: Sjöfartsverket Postadress: Östra Promenaden 7 Ort: Norrköping Postnummer: SE-601 78 Land: Sverige Att: Anders Holmgren E-post:inkop@sjofartsverket.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling nya motorer till lotsbåt Pilot 745.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud på leverans av nya motorer till lotsbåt Pilot 745. Denna anbudsförfrågan avser endast leverans av nya motorer, demontering resp. montering omfattas inte eftersom detta regleras i separat avtal. Befintliga backslag kommer att behållas.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
31612200 Startmotorer
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.