302657-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Socialvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stödboende för ensamkommande barn och unga 16-20 år.
Referensnummer: 168/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stödboendeplatser för ensamkommande barn och ungdomar i åldern 16- 20 år.
Eget boende i lägenhet och/eller i en sammanhållen lokal med anpassat stöd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen