302675-2016 - ResultatSverige-Norrköping: Diverse transportutrustning och reservdelar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Invitation to tender chains.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sweden.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen The Swedish Maritime Administration (SMA) has an annual need for purchasing mooring/anchor chains to buoys around the coast of Sweden. SMA is therefore pleased to invite you to submit a written tender for the next need in year 2016. The requested chains are specified in appendix 2.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34900000 Diverse transportutrustning och reservdelar, 34913000 Diverse reservdelar, 44540000 Kedjor
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.