Officiellt namn: Sjöfartsverket Postadress: Östra Promenaden 7 Ort: Norrköping Postnummer: SE-601 78 Land: Sverige Att: Anders Holmgren E-post:inkop@sjofartsverket.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal ringankare.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud avseende ramavtal för att mot avrop utföra leverans av ringankare enligt den bifogade tekniska kravspecifikationen (bilaga 2.).
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34913800 Ankare, 34930000 Marin utrustning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.