Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Nöjespark
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för nyinstallation och kompletterande ljudsystem samt drift- och underhåll avseende parkljud
Referensnummer: Dnr.: 21-0317
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Liseberg AB avser teckna ramavtal för nyinstallation och kompletterande ljudsystem samt drift- och underhåll avseende parkljud. Avtal tecknas med en leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 50340000 Reparation och underhåll av audiovisuell och optisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen