See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Juridiska tjänster
Beskrivning: Migrationsverket upphandlar ramavtal för att täcka Migrationsverkets tillkommande behov av juridiska tjänster och juridisk expertkompetens inom vissa områden. Upphandlingen avser ett (1) anbudsområde som omfattar följande rättsområden: 1. Arbetsrätt 2. Allmän affärsjuridik 3. Fastighetsrätt, hyres, entreprenad och miljörätt 4. Upphandlingsjuridik 5. Personuppgiftsrätt, informationssäkerhet och säkerhetsskyddsrätt samt utbildning.
Intern identifierare: 3.2.1-2023-4446
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79100000 Juridiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsformulär
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvärdering