302731-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – MALDI Tof Instrument
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMALDI Tof Instrument
BeskrivningUpphandlingen avser fyra (4) stycken fabriksnya MALDI-Tof instrument inklusive tillhörande förbrukningsmaterial och service.
Intern identifierareK2023-2148
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33696000 Reagens och kontrastmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningUpphandling avser fyra (4) stycken fabriksnya instrument inkl förbrukningsmaterial och service. Samtliga instrument, komponenter, reagens etc ska vara CE-märkta och avsedda för in vitro diagnostik.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKravspecifikation
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelUtvärderingsmodell
BeskrivningSe upphandlingsdokument