Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
LC-MS/MS
Referensnummer: UC-2023-189
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38430000 Detektions- och analysutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av LC-MS/MS-utrustning.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet avser att anta ett (1) anbud.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att det skulle leda till alltför tekniska svårigheter med att ha flera parter att förhålla sig till.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38432000 Analysapparatur, 38432200 Kromatografer, 38433100 Masspektrometer, 38434000 Analysatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen